Семінар-практикум професійної спільноти асистентів учителів з теми «Небажана поведінка у дітей з особливими освітніми потребами».
Відповідно до плану роботи комунальної установи «Голованівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» 27 березня2024 року відбувся семінар-практикум професійної спільноти асистентів учителів
на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Побузької селищної ради з теми «Небажана поведінка у дітей з особливими освітніми потребами». На даному заході були присутні педагоги з Голованівської селищної та Перегонівської сільської рад, фахівці КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Голованівської селищної ради.
Дослідження доводять, що найефективніший спосіб змінити поведінку учня з ООП на краще – це не покарання або звертання уваги на небажану поведінку і помилки, а підтримка позитивної поведінки і сильних сторін дитини. Важливо щоб дитина
відчула гордість за свої досягнення й особисту відповідальність, а також зрозуміла, чого від неї очікують у різних ситуаціях. Це зменшить тривожність і роздратування, які часто призводять до небажаної поведінки.
Директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Побузької селищної ради, Чеботарьова Наталія Сергіївна, ознайомила присутніх з причинами небажаної поведінки у дітей з ООП, методами та прийомами, які можна застосовувати в роботі з ними. Наголосила, що важливу роль відіграє співпраця з
батьками та педагогами. Присутні розглянули ситуації, обговорили їх в групах, надали рекомендації з попередження небажаної поведінки учнів та формування бажаної поведінки.
Узенюк Наталія Володимирівна, фахівець ( консультант), практичний психолог комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Побузької селищної ради проінформувала присутніх з таким явищем, як істерика та що має робити учитель для того аби запобігти їй. Було показано нейро вправи, які допоможуть відволікти увагу дитини. Учасники семінару самі виконували дані завдання.
Фахівець (консультант), вчитель – реабілітолог комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Побузької селищної ради, Задерей Наталія Павлівна, охарактеризувала принципи розуміння проблемної поведінки та принципи корекції, що застосовуються для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Зустріч була цікавою, результативною, педагоги спілкувалися, обмінювалися досвідом, думками та вчилися практично запобігати небажаній поведінці школярів з ООП. Дякуємо колегам за співпрацю, неймовірно позитивну атмосферу, креативні ідеї та творчий підхід. Також дякуємо ЗДО «Ромашка»
за теплу та приємну зустріч.
РАЗОМ МИ СИЛА! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!